Bonbabe™

Fashion * Beauty * Life * Style

Guilty pleasure Shopacholicadel

4 min read

V  diskusi pod jedním článkem si diskutující stěžovat, jak je dnešní svět zvláštní, když se celebritami stávají lidé, kteří, kulantně řečeno, nevykazují žádné extra schopnosti. Znala jsem z médií Shopaholicnicol, ale zmiňované Shopaholicadel jsem nikdy neslyšela a protože internet zná odpověď na vše, a tak jsem po krátkém pátrání narazila na Shopaholicadel, která, jak jsem nedlouho po svém pátrání zjistila, je velmi aktivní na Youtube a  má v tuto chvíli na Instagramu okolo 130 tisíc sledujících.

První setkání s tvorbou od Shopaholicadel bylo, přiznám se, zvláštní. Hlavou mi proudilo mnoho otázek, na druhou stranu jsem si říkala, že je osvěžující potkat unikátního člověka, místo dalšího klonu, který presentuje svůj  insta život plný luxusu a plastikové krásy. Vzpomněla jsem si na diskutujícího, který mě na Shopaholicadel přivedl a říkala si, proč ji hned tak negativně odsoudil. Naopak, držela jsem jí palce, protože jsem konečně na sociálních sítích narazila na člověka, který je takový, jaký je a nesnaží se ukazovat falešný svět, kterého je na sociálních sítích plno a sleduje ho dost lidí.

Markétce upadla hlava a řesenka

Vyhledávanou osobou na sociálních sítích se Shopaholicadel stala díky Rebornbaby Markétce a řasence fabujlos láš od Miss Sporty. Hlavně díky vtipné angličtině se z videa, ve kterém zmiňovala tuto řasenku stal fenomén, který obletěl český internet hlavně díky nespočtu vtipných reakcí a dokonce i remixů. A hlášku, zda Markétce upadla hlava, zná snad každý uživatel TikToku a Instagramu.

Guilty pleasure 

Shopaholicadel je unikátní osobou, u které si řeknete, jak je možné, že má tolik sledujících a její videa mají tolik shlédnutí, protože její tvorba není příliš kvalitní a zajímavá ale přesto tomu neodoláme, protože to prostě nějakým způsobem zajímavé je. Možná proto, že je to jiné než přehršel toho fejkového života, kterým nás sledujících krmí většina Instacelebrit. 

Tvorba Shopaholicadel je zajímavě nezajímavá. Rozhodně nejde o to, že bychom se měli za sledování její tvorby stydět, ale nějakým způsobem to bizarní je. Třeba hauly z Kauflandu a Benzinky. Nebo místo haulu od Diora haul z New Yorkeru. Kulinářská videa, ve kterých vaří puding nebo dělá žemlovku.

Šikana

Jako člověk s desítky tisíc sledujících je Shopaholicadel potýká i se šikanou. Pokud si přečtete komentáře pod jejími příspěvky na Youtube, máte pocit, že ji většina lidí sleduje jen proto, aby jí mohli nadávat a hejtovat, nebo jinak uspokojovat svoje ego. Každý veřejně známý člověk má stoje fanoušky a svoje hejtery, ale u Shopaholicadel to vypadá, že vštšina jejích sledujících ji sleduje proto, že je pro ně bizarní. A možná dnešní doba je taková, že prostě máme rádi bizár ale to neznamená, že bychom se měli vyjadřovat necitlivě. Jedna věc je názor, jiná věc je šikana a urážení a zesměšňování. Reakce na řasenku Fabulos lash ukázaly, že dobrý vtip je zkrátka dobrým vtipem, který pobaví i toho, koho se týká. Shopaholicadel řada reakcí přišla vtipných. Ale jsou tu i další vtipy, které dobré nebyly a spíše hraničily se šikanou. Vtip není vždycky vtipný. Dost o tom ví Shopaholicadel, které žádosti rádoby fanoušků o videa, kde páchá sebevraždu vtipné nepřišly. Vtipné ani nebyly a přes čáru bylo i přání smrti. 

Lidičky a zlatíčka 

Je hodně situací, ve kterých se Shopaholicadel vyjadřuje k negativním komentářům. Prosí a upozorňuje, že pokud se sledujícím nelíbí její videa, tak ať ji nesledují a zbytečně nekomentují zbytečnýma komantářema. Žádá, aby se na její videa díval jen ten, kdo má Shopaholicadel opravdu rád a “ ne že se podíváte na její video na Youtube a hned začnete kritizovat a urážet“. 

Ale obě strany by si měly uvědomit to zásadní. Hejtři by si měli uvědomit, že zaměňovat kritiku za urážky není dobré. Stejně tak jako není dobré necitlivě urážet někoho jen proto, že nám přijde jiný. A Shopaholicadel by si měla uvědomit, že pokud je aktivní na sociálních sítích, kde ji sleduje 130 tisíc lidí, kritice se nevyhne a musí ji umět přijímat pokud chce tvořit v dál, aniž by se to více dotklo jejího duševního zdraví. Opravdu nechci radit, ale v zájmu duševního zdraví nás všech: pokud nechce přijímat kritiku, měla by si zamknout profil na Instagramu a na Youtube vypnout komentáře. Nikdy bych nechtěla někomu radit, co má a co nemá dělat, ale vzhledem k tomu, že i já jsem součástí jejího příběhu a jsem jedno z jejích čísel a tyhle aféry se mi nevyhnuly, i já mam na nějakou kritiku nebo doporučení právo. Abychom to přežili všichni ve zdraví. 

Více ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.