Bonbabe™

Fashion * Beauty * Life * Style

Majk 88 a Shopaholicadel

5 min read

Bude to asi měsíc, co jsem díky diskusi pod jedním článkem objevila Shopaholicadel, virální instagramovou a youtube celebritu. Přiznám se, procházím vývojem. Čím více sleduji díky sociálním sítím Shopaholicadel, tím více se propadám do různých kauz, které mě začínají dost zatěžovat. To, že je Shopaholic jiná než většina populárních lidí na internetu není důvod pro to, abych ji jakkoli odsuzovala. Naprosto respektuji, nesoudím její tvorbu, pokud by se mi nelíbila, nikdo mě nenutí ji sledovat. Nesoudím vzhled, nesoudím povahu, beru ji takovou jaká je, se vším všudy a nepřispívám do diskusí ohledně její tvorby, jejího života nebo jejího postoje. Ale čeho je moc, toho je příliš a bohužel musím říct, že s touhle osobou není něco v pořádku.

Majk 88 je Youtuber, na kterého bych asi díky Shopaholic nenarazila. A kauza, kterou Majk 88 v současné době s Shopaholicadel řeší, mi docela nasadila moje soudící brýle.

Nehodlám tu řešit kauzu Shopaholicadel a její rodina. Je pravda, že Shopaholicadel se se svou rodinou moc bavit nechce, zmiňovala svoji rodinu, jako něco, co jí ubližuje, na což reagovala prostřednictvím rozhovoru na Youtube její sestra. Fakt je ten, že nechci hasit, co mě nepálí a už vůbec nechci nikoho a nic soudit. Ale jako sledující Shopaholicadel jsem se do jejího života díky její tvorbě trošku zabředla a kauza Majk 88 a Shopaholicadel byla poslední kapka mojí solidarity se Shopaholicadel tak moc, že tu píši soudící názorový článek.

Majk 88 je můj kamarád

Osm týdnů zpátky se Shopaholicadel ve streamu vyjadřovala k tomu, že Majk 88 je její kamarád, který ji bere takovou, jaká je a rozhodně to není člověk, který si na Shopaholicadel chce nahnat čísla nebo sledovanost. Přikládám kompletní vyjádření Shopaholicadel ohledně Majka 88 v odkaze na Youtube : https://youtube.com/shorts/qlG0eskklec?feature=share

Tvorba Youtubera Majka 88 spočívá v tom, že navštěvuje opuštěné budovy a v nich natáčí videa jak hledá entity duchů. S Shopaholicadel se domluvili, že spolu jednu takovou budovu navštíví a vybírali spolu lokaci. A přišlo velké bum.

Majk 88 není můj kamarád

K navštívení opuštěné duchařské budovy nedošlo. Všechno začalo tím, že Majk 88 dělal dva dny zpátky stream a v něm komentoval narazil na přátelství s Shopaholicadel. Zmiňoval v něm, že bere Shopaholicadel takovou jaká je, že jí nesoudí, že ji respektuje a také se dotkl témata, že Shopaholicadel má zdravotní problémy, což ale vědí všichni její sledující, protože v její tvorbě téma svého zdravotního stavu otevírá často a snad neexistuje video, ve kterém by nebyla nemocná, něco ji nebolelo, nebo by se cítila v pohodě. O Shopaholicadel mluvil ve svém streamu jako o Adéle. Nevím, jestli se urazila, že jí nenazýval Adélkou, ale to, co přišlo to byla instragramová bomba. Shopaholicadel osočila Majka 88, že se na ní chtěl přiživit, že si na ní chtěl nahnat sledující, začala mu vyčítat, že ji chtěl vzít na natáčení duchařského průzkumu když ví, že je na tom zdravotně špatně.

Viděla jsem ten Majkovo 88 stream a ještě jsem si říkala, jak je hezké, že se za ní postavil, nepřišlo mi, že by se smál její nemoci, o jejích nemocích se zmiňovat a to mi nepřišlo nic špatného, vzhledem k tomu, že ve tvorbě Shopaholicadel je to jedno z hlavních témat. Proto následná reakce Shopaholicadel z mého pohledu nemá jiné vysvětlení, než to, že se urazila, že se ve svém stramu o ní nezmiňoval jako o Adélce, ale o Adéle.

Přila Bomba

Kde se vzala, tu se vzala kauza, která je tak zbytečná jako je zbytečné o ní psát. Zarážející je, že Shopaholicadel tvořit video z návštěvy lokace sama chtěla a v reakci na majkovo stream Majkovi 88 začala vyčítat, že je nemocná, že ji chtěl vzít na natáčení a kdesi cosi. Prostě nechápeš. Majk sdílel reakci na vyjádření Shopaholicadel přikládám jako přílohu tohoto mého názoru na kauzu.

Veřejně známá osoba

Každý máme na výběr. Pokud se někdo stane veřejně známou osobou, navíc díky tomu, že tvoří a že chce být veřejně známý, musí se umět vyrovnat s kritikou. Kritika je běžnou součástí našeho života a o to víc je kritika součástí, pokud se ve veřejné sféře angažujeme a chceme angažovat. Kritika je přínosná, můžeme se díky ní posouvat a zlepšovat se. Najde se ovšem dost lidí, kteří pod rouškou kritiky šikanují lidi, kteří tvoří a jejich kritika je vlastně léčba osobních mindráků. To by se nemělo tolerovat a proti takovému jednání bychom se měli každý postavit. Ale málokdo vyhoví všem a pokud kritiku člověk nezvládá, nerozumím, proč chce stále být součástí veřejného prostoru.

Zbytečná kauza

Nikomu nechci diktovat, co má dělat. Každý by si měl dělat, co chce, pokud tím neubližje ostatním. Naše svoboda končí tam, kde začíná svoboda jiného. Shopaholicadel zmiňuje, že Influencerkou a Yourtubernou je z důvodu, že tím realizuje nějakou vlastní terapii pochroumaného duševního zdraví. Bohužel se ale stáváme součástí její terapie my všichni sledující. Každý si může dělat co chce a proto Shopaholicadel dávám unfolow, protože na to nemám nervy. Nepotřebuju si na Shopaholicadel honit ego, smát se jí, brát ji jako bizár. Spíš raději budu sledovat lidi, kteří mě posouvají dál, i když těch je taky ve fejkovém světě sociálních sítích jako šafránu. Raději se budu učit, to je přínosnější než ztrácet čas zbytečnými kauzami lidí, kteří si moji pozornost nezaslouži.

Shopaholicadel kritizuje hejtry, kteří kritizují Shopaholicadel, na druhou stranu: vysoká čísla shlédnutí tvoří i hejtři a vlastně i hejtři mají podíl na tom, že je Shopaholic virální. Je to cena za slávu, kterou musíme tolerovat? Nemusíme. Když se nám něco nelíbí, můžeme si zamknout profil, nebo si tvořit do šuplíky. Ať si každý dělá co chce, ale já už rozhodně přestávám dávat energii lidem, kteří zahlcují můj operační systém. Adélo, ahoj. Měj se fajn.

Více ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.