Bonbabe™

Fashion * Beauty * Life * Style

Krátkodobá detoxikace – ideální plán

2 min read

Co si budem povídat. Pravidelná detoxikace našeho organismu zajistí dlouhodobé blahodárné účinky na naše tělo. Ale i jednodenní detoxikace pomůže náš organismus dostat do formy. Pokud je jednodenní detoxikace moc, začít můžeme půldenní. Očistnou kůru je jednoduchá a ideálně ji opakujeme jednou týdně, maximálně dvakrát měsíčně dva po sobě jdoucí dny.

V mnoha detoxikačních příručkách nalezneme, že po celý detoxikační den máme pít hodně vody. Jenže tady je trošku problém.Potřebujme zbavit tělo od toxinů a současně nezatížit naše orgány tím, že budeme pít více vody, než naše tělo ztratí. Navíc pouhým pitím vody bychom tělu nedodali potřebné živiny.

V hlavní roli šťávy a voda

V detoxikační den si místo hlavních jídel dáme ovocné a zeleninové šťávy. Ty už samy o sobe obsahují hodně vody. A to zohledníme. Tím, že takto nahradíme naši klasickou stravovací rutinu, vyhneme se překořeněnému jídlu, které nezpůsobí umělou žízeň a tím nezatížíme naše orgány. Protože chceme detoxikovat a pročistit naše tělo, potřebujeme pít vodu. Jenže pokud pijeme více vody než je naše denní potřeba, přetěžujeme orgány a tu je otázka, zda je lepší detoxikovat tělo nebo zbytečně přetížit orgány. Ideální je detoxikaci pojmout komplexně a spojit ji s aktivitou, která zajistí pohyb a ztrátu vody, kterou vyloučí naše tělo díky práci ledvin, plic a kůže. Během detoxikační kůry je tedy nuné pít vodu průběžně po celý den ale tak, aby to nebylo nad rámec potřeby našeho těla.

Nemá smysl být na sebe přísný a během detoxikačního času trpět. Co nejde nejde, důležité je vytrvat i za cenu, že se dostaneme na půl dne detoxikace až po delších pokusech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.