Bonbabe™

Fashion * Beauty * Life * Style

Jak mít pleť jako modelka

3 min read

Proč vlastně chtít pleť, jakou mají modelky? Vlastně tak ani nejde o modelky, ale modelky ji krásnou většinou mají. Krásná pleť je základ krásy a krásné vlasy jsou její koruna. Podle ideálu krásy mí krásnou pleť a krásné vlasy vlastně znamená, že máme v pořádku i naše tělo, protože tyto dva klenoty jsou projevem zdraví a vitality těla. Ještě před tím, než začneme podnikat kroky, které nás povedou k vytouženému stavu pleti, musíme vědět, jaký typ pleti vlastně máme. Dokonalá péče o pleť a kvalitní strava jsou základem našeho úspěchu. Obličej navíc odráží stav našich vnitřních orgánů, je to vlastně takové naše zrcadlo, „vnější sonda“, která ukazuje správně fungující orgány i ty, které jsou v nepořádku. Stav pleti ovlivňuje strava, životní styl, péče o ni i o celé tělo. 

Pokud chceme mít pleť jako modelka, modelkou se vlastně musíme stát. Modelka o sebe pečuje od hlavy k patě. Být krásná je pro ni rutina. Požadavkem modelingových agentur je perfektní pleť i z praktického důvodu: proč by se měl nějaký make-up artista zatěžovat nějakou špatnou pletí. A cesta ke krásné pleti vede přes naše orgány a náš organismus, který zbytečně nezatěžujeme nezdravou stravou a neaktivním způsobem života. Krásná pleť je spojena s životním stylem, proto ponocování, holdování alkoholu, fastfood nebo kouření pleti rozodně neprospívá.

Na měsíc omezme, ale nevynechme cukry a mléčné výrobky. Jejich hojná konzumace pleti dost škodí. Myšleno hojná, ne žádná.

  1. Voda, základ života

Smířili jsme se s tim, že s kvalitní a správnou stravou je cesta za krásnou pletí dostupný cíl. A protože pleť obsahuje hodně vody, nepomůže nám ani ten nejzázračnější hydratační krém, pokud nebudeme pleť dostatečně kvalitně hydratovat i zevnitř. Pití vody případně bylinných čajů můžeme doplnit potravinami s vysokým obsahem vody.

Co nejvíce omezme sahání si na obličej a mechanické snahy o odstranění akné. Snížíme tak počet bakterií a s tím souvisejících zánětů na našem obličeji.

  1. Dokonalé odlíčení

Dokonalé odlíčení musí být rutina, kterou musíme dodržet i kdyby se skály lámaly. A opravdu musíme. Usnout s make-upem nebo usnout bez ošetření pleti se nám může krutě nevyplatit. Důslednost a disciplína je v tomto případě velmi nutná.

Sauna z pleti vytáhne všechno škodlivé a přírodně ji vyčistí. To samé platí se sportem a pocením se, tak sportujte, cvičte a poťte se, je to zdravé!

  1. Kvalitní péče a regenerace

V lékárnách, drogériích i pargumériích najdeme přípravky, které slibují řešení jakéhokoli problému. Jsou levné účinné i drahé a neúčinné přípravky. To, co funguje na jednoho, nemusí udělat dobře druhému. Nejideálnější je podle svého typu pleti najít to, co nám vyhovuje. Nepodceňovat by se neměl ani make-up, ani přípravky na odlíčení pleti a na péči o ni. Zapomenout bychom neměli ani na regeneraci, kdy stejně jako detoxikujeme tělo nebo mysl, detoxikujeme i pleť alespoň tím, že ji necháme odpočinout a zapomeneme i na masku.

Bonbabe™

Více ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.