Bonbabe™

Fashion * Beauty * Life * Style

Naše tělo je tvořeno z vody, ne z kávy

2 min read

Všichni víme, že lidské tělo je tvořeno asi ze 70% z vody. Voda rozpouští pevné látky z potravy a živiny rozvádí do tkání. Je potřeba nahradit denní ztrátu vody, kterou vyměšují plíce, kůže a ledviny. Je jisté, že je potřeba dodržovat pitný režim. Ale je také potřeba větět, že zvíšení doplňovaného množství nad ztrátu, kterou vyloučily naše orgány, může způsobit přetížení srdce nebo ledvin.

Ráno vstaneme a dáme si kávu s mlékem, v poledne polévku, hojně pijeme čaj, víno i pivo a kofolu aniž bysme vykonávali fyzickou zátěž, při které se zapotíme a ztratíme tak cenné tekutiny, které by bylo nutné doplnit. Do toho nám marketingové strategie radí, že pít musíme hojně, abychom byli zdraví. Máme tolik informací, že nevíme, který je ten správný.

Doušek čisté vody je nejlepší

Pro správný pitný režim je důležité složení tekutin i stravy i množství. Fyzicky pracující muž při okolní teplotě okolo 19C ztratí plícemi při dýchání 1500g vody, 1440 g, pocením ztratí od 200g do 300g a ledvinami vyloučí asi 1440 g. Celkově musí nahradit prostřednictvím stravy 3 litry vody. Jídlem může doplnit 1l vody, v tekutinách musí tedy ještě přijmout dva litry vody. Odečíst je dobré také čaje, a vodu z kávy je potřeba zohlednit, i když káva není úplně ta nejlepší tekutina na doplnění.

Názory se samozřejmě liší. Já osobně se přikláním k tomu pít průběžně, nečekat na pocit žízně, pokud to jde. I když samozřejmě žízeň je takový poslední signál organismu, který nás ponouká k tomu, abychom tekutiny doplnili.Rozhodně doporučuju mít u sebe láhev. Ale to, abychom popíjeli každou čtvrthodinu, to je zase druhý extrém. Takže rozhodně není nutné mít pořád láhev v ruce a usrkávat v průběhu celého dne, k tomu se nepřikláním. Během jedné hodiny, dvou je dobré se určitě napít a strašně také záleží na tom, co člověk dělá a v jakém je prostředí a v jaké je teplotě.

©Bonbabe™

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.