Bonbabe™

Fashion * Beauty * Life * Style

Jak mít správný pitný režim aneb ne-přirozená žízeň

2 min read

Co si budeme povídat. Názory na pitný režim se liší. Nejsme tvořeni z kávy ani z Coca-Coly, jsme tvořeni z vody, tak je tak nějak logicky jasné, že doušek pitné vody je nejlepší. Je důležité nejen množství, ale je důležité co pijeme i co jíme. Moderní doba a moderní styl života vytváří nepřirozenou žízeň, která zatěžuje naše orgány.

Je to z toho důvodu, že aniž bychom se hnuli, doplňujeme pitný režim, aniž bychom měli potřebnou ztrátu. A tak pijeme, aniž bychom to potřebovali. Pijeme kávu, mléko, jíme polévky, ovoce a zeleninu a ještě plníme marketinkové pokyny a ijeme minimálně 2litry tekutin denně. Naše orgány ale radost nemají, na rozdíl od obchodníků.Vodu, která byla naší kůží, ledvinami i plíceny vyloučena, je doplněna ve větším množstvím, než je potřeba. Nadměrným pitným režimem srdce musí více pracovat, rozředili jsme si také krev, takže srdce není dobře krví zásobováno.

Pijme zdravě, jezme zdravě

I když nelze kávu zařadit do pitného režimu, je potřeba ji v pitném režimu vnímat. Stejně tak polévky je potřeba nahradit kvalitními, domácími, aby nás nezatěžovali konzervanty. Ovoce a zeleninu je také potřeba zohlednit v našem pitném režimu. Pokud naše orgány nemají žízeň, musí se namáhat, aby vše vstřebali.

Nepřirozená žízeň

Žíznivé jsou naše orgány a pocit žízně mužeme pocítit, pokud jíme příliš kořeněného jídla. Omezením ochucování našich pokrmů můžeme snížit pocit žízně stejně jako omezením kávy nebo sladkých nápojů. Primárně sladné nápoje nám pocit žízně uměle zvíší. Ráno začněme vodou, abychom doplnili ztrátu vody způsobenou nočním pocením, případně čajem, který si oslaďme maximálně medem. Popíjejme během dne podle toho, nakolik zatěžujeme naše tělo. Energii tělo vydává i pokud nic neděláme, na druhou stranu přehnaný pitný režim způsobí více škody než užitku. Naopak u sportovců a náročných profesí zbytečné speciální nápoje nejsou. Při některých nemocech je naopak potřeba pitný režim omezit nebz navíšit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.