Bonbabe™

Fashion * Beauty * Life * Style

Co to je přirozená žízeň aneb kolik toho vypít

2 min read

Pokud tělo nedostane prostřednictvím potravin dostatek vody, kterou přirozeně ztrácí. Pití z přirozené žízně má největší blahodárný efekt. Voda vnikne tam, kde je jí potřeba a srdce ani ledviny se nenamáhají. Při umělé žízny je podrážděna sliznice hrtanová. Podráždit ji můžeme kořeněným jídlem, nebo studeným nápojem. Ideálně chlazeným pivem nebo bílým vínem. Chladem se vlásečnice na chvilku stáhnou, sliznice zbledne a hned na to se vlásečnice ochrnutím opět značně roztáhnou. Přitéká více krve a máme zase žízeň.

Pokud bychom chtěli změnin náš životní styl na zdravější, začít musíme právě u pitného režimu. Podle toho, jak aktivní život žijeme, tak doplňovat ztracené tekutiny. Člověk může ztratit od 1,5 litru do 3 litrů. Fyzicky pracující muž ztratí plícemi při dýchání 1500g. vody, 1440 g. , pocením ztratí od 200g do 300g a ledvinami vyloučí asi 1440 g. Celkově musí nahradit prostřednictvím stravy 3 litry vody. Je potřebné zohledit příjem tekutin díky stravě. Stravou může tento imaginární muž doplnit okolo litru tekutin, vodou, případně bylinkovými čaji musí tedy doplnit dva litry tekutin.

Nečekat, až bude žízeň

Vodu popíjíme průběžně po celý den v celkovém množství který není větší než voda, kterou vyloučíme. Ráno můžeme začít pohárkem vody, doplníme tak noční ztráty. Tělo pracuje, i když nemá žádnou viditelnou aktivitu.

©Bonbabe™

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.